Piekielnie mocna stawka faworytów!

Już 13 czerwca al. KEN stanie się areną zmagań najlepszych biegaczy długodystansowych w kraju. Swoją obecność zapowiedzieli już min. wicemistrz Europy w maratonie z 2014 – Yared Shegumo, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy na 1500 m Bartosz Nowicki, mistrz Polski w półmaratonie Adam Nowicki czy jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia z rekordem życiowym na poziomie 13:59 – Szymon Kulka.

Ale to nie koniec listy zawodników, którzy mogą powalczyć o tytuł Mistrza Polski. W stawce są również utytułowani Artur Kern, Arkadiusz Gardzielewski, Emil Dobrowolski, Błażej Brzeziński i Artur Kozłowski.

Wśród pań faworytką numer 1 wydaje się Dominika Nowakowska, która jest autorką najlepszego jak dotąd wyniku w historii ursynowskiej imprezy, ale zagrozić jej mogą m.in. Anna Wojda, Izabela Trzaskalska, Angelika Mach czy Marta Krawczyńska.

Najszybsi polscy biegacze, piekielnie szybka trasa, fantastyczni ursynowscy kibice – dla tych trzech rzeczy warto tego dnia stanąć na starcie 9. Biegu Ursynowa RUCH po Zdrowie. Aleja KEN na kilkanaście minut zamieni się w arenę fascynującej walki o mistrzostwo Polski, ale i o życiówki każdego, kto punktualnie o 10:00 zerwie się do walki. Yes, You KEN! Niech moc będzie z Wami! – powiedział Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Zostało już niewiele czasu, aby dołączyć do grona uczestników biegu i stanąć na starcie z najlepszymi biegaczami długodystansowymi w kraju. Pamiętajcie, że limit miejsc startowych w biegu wynosi 2500, a o nadaniu numeru startowego decyduje kolejność dokonywania opłat.

fawor2