Wyjątkowo mocna stawka faworytów!

12. Bieg Ursynowa ma rangę Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 km.

Wśród zawodników walczących o tytuł Mistrza Polski znajdzie się m.in. aktualny Mistrz Polski w maratonie i srebrny medalista Mistrzostw Europy z 2014 roku – Yared Shegumo. Reprezentant Polski legitymuje się też najlepszym w stawce rekordem życiowym na 5 km – 14:17, jednak wynik ten pochodzi z 2014 roku. Rywalizacja zapowiada się więc wyjątkowo pasjonująco ponieważ na liście zawodników, którzy będą walczyć o podium, znajduje się też kilku najbardziej obiecujących biegaczy młodego pokolenia. Wśród nich jest m.in. Kamil Jastrzębski, który w ubiegłym roku stanął na najniższym stopniu podium (14:23). Lista zawodników, którzy mają szansę na sukces i będą walczyć o podium jest znacznie dłuższa: Emil Dobrowolski, Artur Olejarz, Łukasz Oskierko, Mateusz Demczyszak, Łukasz Parszczyński, Bartosz Nowicki, Paweł Pankratow, Damian Kabat i Paweł Ochal.

Wśród pań faworytkami do zwycięstwa wydają się być Ewa Jagielska – druga zawodniczka na mecie w 2016 roku oraz Angelika Mach, która legitymuje się takim samym rekordem życiowym – 16:16. Zagrozić mogą im m.in. Anna Szyszka, Anna Łapińska, Izabela Parszczyńska, Aleksandra Lisowska, Karolina Pilarska, Monika Jackiewicz, Maria Sławik, Mariola Stasiewicz i Monika Jackiewicz.

Aktualne rekordy trasy Biegu Ursynowa należą do Łukasza Parszczyńskiego (13:51, 2014) oraz Dominiki Nowakowskiej (15:52, 2012). Już za kilka dni przekonamy się, czy rekord trasy zostanie poprawiony.