Zapisy na 13. Bieg Ursynowa

Trzynastka dla biegaczy będzie wyjątkowo szczęśliwa! Właśnie 13 maja o godz. 12:00 ruszają zapisy na 13. Bieg Ursynowa. W tym roku ta popularna impreza odbędzie się 15 czerwca. Dla biegaczy chcących zmierzyć się z płaską i niezwykle szybką pięciokilometrową trasą przygotowano 2500 pakietów startowych.

Są biegacze, którzy na tę okazję czekają cały rok! 13. Bieg Ursynowa już w połowie czerwca – start za nieco ponad miesiąc, w sobotę, 15 czerwca o godz. 10:00 – jak zawsze sprzed urzędu dzielnicy Ursynów. Trasa przebiegać będzie aleją KEN, a ponieważ jest płaska i prawie prosta, to daje zawodnikom możliwość poprawienia rekordów życiowych, a osobom pragnącym rozpocząć przygodę z bieganiem doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości.

W osiągnięciu wymarzonego celu pomogą pacemakerzy, którzy będą prowadzić uczestników na czasy od 18 do 30 minut. Limit czasu na pokonanie trasy to aż 45 minut, więc każdy uczestnik powinien dać radę w myśl hasła biegu: „Yes I KEN”.

Podczas 13. Biegu Ursynowa nie zabraknie emocji stricte sportowych – zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Biegu Ulicznym na 5 km oraz Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km. Imprezie będzie towarzyszył również wielobój sprawnościowy składający się z atrakcyjnych konkurencji sportowych przeznaczonych dla dzieci.

Koszt pakietu startowego (w skład którego wchodzi koszulka techniczna) to 50 złotych, osoby w wieku 65+ (urodzone w roku 1954 lub wcześniej) oraz poruszające się na wózku z orzeczeniem o niepełnosprawności są zwolnione z opłaty startowej. Do udziału w biegu można zapisać się także poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze! W tym roku wspieramy działania Fundacji Znajdź Pomoc, która pomaga młodym osobom leczącym się w Centrum Onkologii na Ursynowie.

Uwaga – w biegu mogą brać udział osoby od 12. roku życia (dzieci urodzone w 2007 roku i starsze).